Dziennik Librus   |    Kalendarz 2018/2019   |    Kontakt   |
STRONA GŁÓWNA - Zespół Szkół Nr 4
Szkolne Wi-Fi
Urzad Miasta
Miejskie Centrum Oswiaty
Plan Lekcji...
Biuletyn Informacji Publicznej
Zespół Szkół Nr 4 - Strona Główna

O Gimnazjum

 

Jako jedyne gimnazjum w Tychach uczestniczymy w finansowanym ze środków unijnych ogólnopolskim programie rozwijania zainteresowań i zdolności uczniów "e-Akademia Przyszłości". Ponadto uczniowie nasi mogą korzystać z szerokiej oferty zajęć pozalekcyjnych, adresowanych zarówno do tych spośród nich, którzy chcą rozwijać własne zainteresowania, jak i do tych mających trudności w nauce. W ramach zajęć pozalekcyjnych realizowany jest m. in. unijny projekt "Obrastam w piórka. Rozwój kompetencji tyskich gimnazjalistów". Organizujemy konkursy międzygimnazjalne: Wielkie Dyktando Gimnazjalistów, "Cudze chwalicie, swego nie znacie", "Matematyka się liczy". Nawiązujemy również kontakty międzynarodowe, uczestnicząc w polsko-niemieckiej wymianie młodzieżowej oraz w programie Comenius.

W rozwiązywaniu trudności szkolnych wychowanków wspierają pedagog oraz psycholog szkolny. Jako szkoła integracyjna organizujemy indywidualne zajęcia rewalidacyjne, podczas których uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi pracują pod kierunkiem fachowców. Pobudzając aktywność uczniów nie tylko w procesie lekcyjnym w szkole, umożliwiamy im uczestnictwo w wycieczkach naukowych, wyjazdach do teatru oraz w różnorodnych imprezach okolicznościowych i rozrywkowych. Szczególnie dbamy o stworzenie w szkole przyjaznej atmosfery opartej na wspólnocie uczniów i nauczycieli.

 

Historia

Gimnazjum nr 5 istnieje od 1 września 1999 r.
Naszym patronem jest Kazimierz Górski - wybitny trener, pozostający po dziś dzień niekwestionowaną legendą polskiego sportu.
Uroczystość nadania imienia odbyła się 3 października 2008 r. Towarzyszyło jej odsłonięcie pamiątkowej tablicy z podobizną Kazimierza Górskiego w holu szkoły.
Od 1 września 2007 roku szkoła prowadzi oddziały integracyjne.
Posiadamy również certyfikat Śląskiego Kuratora Oświaty "Śląska Szkoła Jakości Q" oraz certyfikat "Szkoła z klasą".

 

               

Do góry...