Dziennik Librus   |    Kalendarz 2018/2019   |    Kontakt   |
STRONA GŁÓWNA - Zespół Szkół Nr 4
Szkolne Wi-Fi
Urzad Miasta
Miejskie Centrum Oswiaty
Plan Lekcji...
Biuletyn Informacji Publicznej
Zespół Szkół Nr 4 - Strona Główna

Pedagodzy szkolni

Gabinet pedagogiczny

                               

Joanna Kośmińska

 Joanna Szamota

Edyta Wielek   

specjalista psychologii kryzysu

interwent kryzysowy-terapeuta,pedagog

w GIMNAZJUM

pedagog

 

w TECHNIKUM

                 psycholog

 

 

PONIEDZIAŁEK

WTOREK

ŚRODA

CZWARTEK

PIĄTEK

mgr JOANNA M.KOŚMINSKA

12:00 – 16:00

7:30-11:30

     

mgr JOANNA SZAMOTA

        8:00 – 12:15

8:00– 12:15

10:00-15:45

    7:00 – 13:15   8:50 – 10:20

mgr EDYTA

WIELEK

        9:40- 15:00

   7:40- 11:40 8:00-12:00    7:40- 12:15    9:15- 11:20

                                               

 

 

Zwróć się do pedagoga szkolnego gdy:

 

Czujesz, ze nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny,

Nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem,

Masz problemy rodzinne, znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej,

Masz problem i nie wiesz jak go rozwiazać,

Chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem,

Chciałbyś z kimś porozmawiać,

Chciałbyś pomóc innym, nie wiesz w jaki sposób,

Masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić.

 

Dlaczego?
Porozmawiajmy o trudnych uczuciach

 

Pod takim hasłem ruszyła tyska kampania społeczna, której celem jest zwrócenie uwagi na problem samookaleczeń i prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży.

Działania podejmowane w ramach kampanii mają pomóc nauczycielom, rodzicom i uczniom w uzyskaniu niezbędnych informacji mogących zapobiec dramatycznym decyzjom dzieci – zwłaszcza pokazanie roli rozmowy, wysłuchania, przyjęcia trudnych uczuć dziecka.

Kampania ma swoją stronę internetową, która jest dostępna pod adresem: 

www.dlaczego.ppptychy.pl

Strona zawiera  pomocne materiały, w tym film o nastolatkach , prezentacje multimedialne i konspekty. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej:)

Miejska kampania „ Dlaczego? Porozmawiajmy o trudnych uczuciach”
Znajdź pomoc - Telefony zaufania 116 111
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży czynny codziennie w godzinach 12.00-22.00. Prowadzi go Fundacja DAJEMY DZIECIOM SIŁĘ (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje)
Zadzwoń lub napisz, gdy coś Cię martwi, masz jakiś problem, nie masz z kim porozmawiać lub wstydzisz się o czymś opowiedzieć. Telefon jest czynny codziennie od godziny 12.00 do 22.00, wiadomość przez stronę (www.116111.pl) możesz przesłać całą dobę. Pomoc świadczona przez konsultantów Telefonu 116 111 jest całkowicie bezpłatna.
800 121 212
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka to bezpłatna, działająca całodobowo telefoniczna linia interwencyjna dla dzieci i młodzieży. Specyfiką Dziecięcego Telefonu Zaufania jest jego dwoisty charakter z jednej strony jest to telefon zaufania, z drugiej pełni on również rolę telefonu interwencyjnego.
Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00. Każdy, kto zadzwoni po godzinie 20.00 lub w dni wolne od pracy może przedstawić swój problem i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia. Do dziecięcego telefonu zaufania najczęściej zgłaszane są sprawy dotyczące przemocy, problemów emocjonalnych, w relacjach rówieśniczych, szkolnych i rodzinnych oraz wynikających z okresu dorastania.
800 702 222
Linia Wsparcia jest linią całodobową i bezpłatną dla wszystkich osób dzwoniących. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Wspierają nie tylko telefonicznie, ale także poprzez email (porady@liniawsparcia.pl) oraz czat (www.liniawsparcia.pl). Z pomocy może skorzystać każda osoba bez względu na wiek czy miejsce zamieszkania. Centrum wsparcia to projekt fundacji Itaka realizowany na zlecenie Ministerstwa Zdrowia. Finansowany jest z pieniędzy Narodowego Programu Zdrowia.
800 100 100
Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci
bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 12.00-15.00 oraz pomoc online (pomoc@800100100.pl) dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności wynikające z problemów i zachowań ryzykownych takich jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, uzależnienia, depresja, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania.

 

Do góry...