Dziennik Librus   |    Kalendarz 2019/2020   |    Kontakt   |
STRONA GŁÓWNA - Zespół Szkół Nr 4
Szkolne Wi-Fi
Urzad Miasta
Miejskie Centrum Oswiaty
Plan Lekcji...
Biuletyn Informacji Publicznej
Zespół Szkół Nr 4 - Strona Główna

SZKOŁA LUDZI Z PASJAMI

17.06.2020

 

Zapraszamy do poznania Marka i jego prac.

 

Marek jest jest tegorocznym absolwentem technikum elektronicznego, a jego pasją jest grafika komputerowa.
 
Posłuchajcie, co Marek mówi o sobie i swojej pasji:
 
Grafiką komputerową zacząłem interesować się , kiedy miałem 12 lat, jednak wtedy moje  zainteresowania były nieco inne.Fascynowała mnie  cyfrowa obróbka zdjęć i fotoszopki. Dałem sobie spokój z tym po niecałym roku. Mając 16 lat, kupiłem pierwszego tableta graficznego.Miałem po prostu trochę pieniędzy i taki pomysł. Sam okres bycia "aktywnym artystą" jednak zmieściłby się w dwóch może trzech miesiącach, bo swoje pracą tworzę mniej lub więcej raz w miesiącu.
 
 
Ze sztuką piękną miałem kontakt dużo wcześniej. W podstawówce mój kolega pasjonował się rysunkiem,
a moja mama i jego mama były bardzo uzdolnione w artystycznie. Malowały, lepiły z gliny, rysowały,  robiły origami. Po prostu wszystko.
 
Bezpośrednio do medium komputerowego moją inspiracją były sygnatury w postach na forach online, niewielkie obrazki w wymiarach 300x500 pikseli pełniące role podpisu, to na nich pierwszy raz uczyłem się transformacji zdjęć, łączenia różnych scen czy korekcji kolorów.
 
Moim pierwszym tabletem był model 1060+ firmy Huion, obecnie rolę mojego tableta pełni Gaomon PD1560. Huion1060 to "zwykły" tablet graficzny, który charakteryzuje się dużą ilością konfigurowalnych przycisków i sporym rozmiarem, parametrami odpowiada serii Intous  firmy Wacom. Gaomon jest tabletem, który posiada własny wyświetlacz, całkiem niezły wyświetlacz, który  jest nieco większy niż w innych modelach za tą samą cenę.
 

Rysowanie jest wciąż moim hobby, jednak gdyby miało się to zmienić, najchętniej zostałbym grafikiem koncepcyjnym w studiu lub autorem komiksów.

 

bob-ross-tut-1 Capitan-Flamingo ddd15zx-b614001a-64a4-4cac-bbd9-32cb90c2b0b7 Finished goddes-nev Mangola-4 naruto-vs-desak-battle-over-sahara-desert-by-n7reny-ddqf37g-fullview ninna-poster-by-n7reny-ddcygyp-fullview oka-adka2-bcg rr sc-1-2 weloox

 

« inne aktualności
Do góry...