Dziennik Librus   |    Kalendarz 2018/2019   |    Kontakt   |
STRONA GŁÓWNA - Zespół Szkół Nr 4
Szkolne Wi-Fi
Urzad Miasta
Miejskie Centrum Oswiaty
Plan Lekcji...
Biuletyn Informacji Publicznej
Zespół Szkół Nr 4 - Strona Główna

Pogrzeb Dyrektora Dziubka

09.07.2019

 

6 lipca 2019 roku zmarł wieloletni dyrektor szkoły – Czesław Dziubek. Przez wiele lat związany był z naszą placówką – najpierw jako nauczyciel przedmiotów elektronicznych i elektrycznych, potem kierownik zajęć praktycznych, wicedyrektor i w końcu dyrektor naczelny.

 

 

Gdy objął obowiązki dyrektora – w 1991 roku, stanął przed nie lada wyzwaniem; wyjść z niszy górniczej i dostosować się do wymogów współczesności. Dyrektor przeprofilował szkołę, dzięki Jego staraniom byliśmy pierwszą placówką w mieście, która miała pracownię komputerową z dostępem do internetu. Zachowaliśmy renomę, którą cieszyliśmy się jako Technikum Górnicze Ministerstwa Górnictwa i Energetyki oraz Zasadnicza Szkoła Zawodowa ZEG nie tylko w mieście, ale również w województwie. 

 

Przez 12 lat dyrektor Czesław Dziubek zarządzał szkołą po ojcowsku – był wymagający, czasami nawet surowy. Wiedzieliśmy jednak, że zależy Mu – tak jak i nam, aby uczniowie byli dobrze wykształceni i wychowani. Był profesjonalistą i tego oczekiwał od innych. Mieliśmy świadomość, że z każdym problemem możemy przyjść i otrzymamy wsparcie.

 

Pozostanie w naszej pamięci jako człowiek życzliwy i otwarty na świat.

 

Społeczność szkolna

 

 

Uroczystości żałobne odbędą się 10 lipca 2019 r., rozpoczną się o godz. 13.00 mszą świętą w kościele pw. bł. Karoliny Kózkówny w Tychach.

 

 

« inne aktualności
Do góry...