Dziennik Librus   |    Kalendarz 2018/2019   |    Kontakt   |
STRONA GŁÓWNA - Zespół Szkół Nr 4
Szkolne Wi-Fi
Urzad Miasta
Miejskie Centrum Oswiaty
Plan Lekcji...
Biuletyn Informacji Publicznej
Zespół Szkół Nr 4 - Strona Główna

Europejski Tydzień Umiejętności

16.11.2018

W dniach od 6 do 9 listopada 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych. Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej, którama na celu zwiększenie atrakcyjności i poprawę wizerunku kształcenia zawodowego. Adresowana jest do instytucji działających w sektorze VET, skrót ten oznacza Kształcenie i szkolenia zawodowe. Temat przewodni Europejskiego Tygodnia brzmiał Kształcenie zawodowe i przyszłość pracy: miejsca pracy i umiejętności.

W ramach realizacji tej tematyki oraz z myślą o przyszłości zawodowej uczniów klas czwartych, zostały zorganizowane spotkania z przedstawicielami  firm Tauron Ciepło oraz Lear. Uczestnicy mieli możliwość zapoznać się z ofertami  firm, informacjami na temat kwalifikacji zawodowych oraz roli kompetencji miękkich w przyszłej pracy.

W klasach odbyły się spotkania z pracownikami Urzędu Skarbowego, poświęcone zakładaniu firm oraz prawom i obowiązkom przyszłych przedsiębiorców.

Uczniowie, którzy w ubiegłym roku szkolnym odbyli praktyki w kraju i za granicą: w Wielkiej Brytanii i we Włoszech przedstawili prezentacje, opowiedzieli w interesujący sposób o swoich wrażeniach i nowych doświadczeniach zawodowych.

Dla klas elektrycznych przeprowadzone zostały lekcje pokazowe i praktyczne w busie szkoleniowym firmy Wago.

Dwie grupy pasjonatów informatyki i elektroniki mogły odkrywać swoje talenty w ramach eksperymentu pedagogiczno-zawodowego zorganizowanego w Akademii FCA, miały tam możliwość analizowania i rozwiązywania problemów powstałych w dziale produkcyjnym.

Koordynator realizująca programy staży zagranicznych uczestniczyła w spotkaniu z włoskim partnerem projektowym w celu omówienia szczegółów mobilności uczniowskich w roku 2019.

Więcej w zakładce Praktyka zawodowa.

 

Quality-mark-1
 

« inne aktualności
Do góry...